Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Детальніше

10.11.2023

Засідання Президії галузевої Профспілки

9 листопада відбулось засідання Президії обласної ради Профспілки працівників охорони здоров’я, на якому було розглянуто ряд важливих питань.

Особливої уваги заслуговує питання обліку членів профспілки та впорядкування організаційної структури галузевої Профспілки при проведенні реорганізації закладів охорони здоров’я області – а саме:

створення КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради» (з’єднання 4-х закладів), КНП «Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради» (з’єднання 3-х медичних закладів) та створення кластерного закладу КНП «Міська клінічна лікарня № 1 Івано-Франківської міської ради» (з’єднання 4-х закладів).

При цьому важливо не втратити членство в профспілці та забезпечити належний соціально-економічний захист членів профспілки. Тому необхідно в кожному новоствореному медичному закладі створити потужну діючу профспілкову організацію, яка була б спроможною захистити своїх членів при проведенні оптимізації кадрового потенціалу, який, як правило, супроводжує такі зміни.

Приємно відзначити, що на даний час немає заборгованості з виплати заробітної плати, хоча рівень її в ряді закладів не можна назвати задовільним. В деяких закладах працівники отримують заробітну плату на рівні мінімальної, не проводиться виплата оздоровчих.

Важливе місце відведено питанням з охорони праці, стану травматизму серед працюючих.

Експерт з умов праці Ольга Кроленко доповіла про систематичне проведення навчання з охорони праці протягом року. Зараз закінчуємо семінари та перевірку знань працівників екстреної медичної допомоги.

За 10 місяців поточного року в медичних закладах зареєстровано 8 виробничих травм, із них 4 зі смертельним наслідком. Основні причини – незадовільний стан здоров’я та особиста необережність.

Особливу увагу слід звернути на розслідуванні нещасних випадків та своєчасне проведення медичних оглядів.

Доведено до відома присутніх інформацію про оновлені нормативно-правові акти з охорони праці.

Члени Президії одностайно підтримали пропозицію голови обласної Профспілки Наталії Бирчак про виділення з обласного профспілкового бюджету 100 тисяч гривень на придбання дронів на потреби 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» ЗСУ, де воюють викладачі та студенти Івано-Франківського національного медичного університету, та 10 тисяч гривень на преміювання учасників аматорської народної чоловічої капели «Сурма» з нагоди 60-річчя її створення.

По всіх розглянутих питаннях прийнято постанови.