Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Детальніше

29.06.2024

Діалогова зустріч з нагоди Дня Конституції України

Про реалізацію трудових і соціальних прав працівників та прав профспілок говорилося під час діалогової зустрічі, яка відбулася в Раді профспілок області з нагоди Дня Конституції України. У заході взяла участь голова обласної організацій профспілки працівників охорони здоров'я Наталія Бирчак, голови та заступники голів обласних галузевих профспілок, представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області, Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці в області, відділення Національної служби посередництва і примирення в області, обласного об’єднання організацій роботодавців.

 

Основним лейтмотивом зустрічі стало гасло: «Нині працюємо на Перемогу, і водночас, проєктуємо майбутнє держави загального добробуту!».

Йшлося про те, що в умовах воєнного стану права працівників і профспілок суттєво звужено. І саме профспілки стоять на захисті конституційних прав найманих працівників. Було поінформовано про заходи, які вживають профспілки Прикарпаття задля дотримання права на гідну працю та соціальний захист членів профспілок, роботу Центру правової допомоги Ради профспілок області, участь у законотворчій діяльності.

Виходячи із загального розуміння необхідності захисту, дотримання та забезпечення гарантій належного захисту конституційних прав і свобод членів профспілок, інших працівників та громадян України, учасники діалогової зустрічі домовились: активізувати співпрацю з регіональним представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області з питань захисту інформаційних прав, прав на звернення, рівності прав та протидії дискримінації; налагодити комунікацію з обласним Центром безоплатної вторинної правової допомоги в частині надання правової допомоги членам профспілок та просвітництва; при розробці пропозицій та рекомендацій до законодавчо-нормативних актів, які стосуються прав та інтересів працівників, залучати науковців навчальних закладів Прикарпаття, а також інші напрямки діяльності.