Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Детальніше

15.05.2026

Семінар-навчання з охорони праці

14 травня в приміщенні КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» відбувся семінар-навчання з питань охорони праці та здоров'я, організований обласною організацією Профспілки працівників охорони здоровя України. В ньому взяли участь керівники закладів і установ охорони здоров'я області, голови первинних профспілкових організацій, спеціалісти з охорони праці, фахівці Південно-Західного управління Державної служби з питань праці та Головного управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області.

Розпочався захід з хвилини мовчання за загиблими в московсько-українській війні.

Перед розглядом питань порядку денного – вступне слово і вітання від заступника директора – начальника управління організації медичної допомоги населенню та медицини катастроф департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Володимира Дзьомбака та голови Івано-Франківської обласної організації Профспілки працівників охорони здоров'я України Наталії Бирчак. Вони наголосили, наскільки важливою є охорона праці у трудових колективах, особливо у воєнний час, коли не лише зросло фізичне навантаження, а й доводиться працювати в умовах психолого-емоційного напруження.

Продовжило захід нагородження переможців конкурсу на краще підприємство з охорони праці за підсумками роботи за 2025 рік. Підсумки конкурсу були підбиті і оприлюднені до Дня охорони праці, а тепер переможці отримали грамоти за відповідні місця, а на рахунки первинних профорганізацій надійшли грошові виплати (І місце – 3000 грн.; ІІ місце – 2000 грн., ІІІ місце – 1500 грн., заохочувальна премія – 1000 грн.). Імена переможців ми повідомляли у попередньому номері інформаційного вісника «Пульс профспілки» (№ 9, квітень 2026 р.). А ще проведено конкурс дитячого малюнка під девізом "Світ безпеки очима дітей" у трьох номінаціях, на який надійшло майже 40 робіт дітей працівників ЗОЗ. Нагородження переможців відбуваються в медичних закладах.

На семінарі нагороджено Почесними грамотами Профспілки працівників охорони здоров'я кращих спеціалістів та інженерів з охорони праці медзакладів області.

З першого питання семінару-навчання "Сприятливе психосоціальне робоче середовище: шлях до процвітання працівників та сильної організації" виступила завідувачка сектору з питань впровадження та реалізації програм психосоціальної підтримки Управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області Богдана Туєшин. Саме таким був цьогорічний девіз Дня охорони праці. У своєму виступі ознайомила із змінами у законодавчих актах, навела приклади, як психосоціальні фактори можуть стати причиною травмування, наголосила на важливості психологічної підтримки один одного, особливо ВПО, військових, що повертаються зі служби. Окрему увагу приділила мобінгу.

Про стан охорони праці та громадський контроль за станом охорони праці в закладах та установах охорони здоров'я області доповіла експертка з умов праці Івано-Франківської обласної організації Профспілки працівників охорони здоров'я України Ольга Кроленко. Такий контроль проводиться у взаємодії з департаментом охорони здоровя, Держслужбою з питань праці, обласним управлінням Пенсійного фонду України, обласною  і місцевими адміністраціями. В закладах охорони здоровя області функціонує 67 служб з охорони праці, за минулий рік було розглянуто 75 питань з охорони праці. Ольга Кроленко навела дані щодо проведення медичних оглядів, виходу на інвалідність, оздоровлення працівників, атестації робочих місць. У минулому році було 5 нещасних випадків на виробництві – 2 групові, 2 з тяжкими наслідками, 1 смертельний. У цьому році – 4 нещасні випадки. Серед проблемних питань – низький рівень контролю за умовами праці, неякісне проведення медоглядів.

Заступник начальника відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області Василь Софяк висвітлив питання «Загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві». Він зазначив, що нещасні випадки на виробництві – один з основних показників, який свідчить про рівень охорони праці на підприємстві, в установі. Навів дані по області, основні причини нещасних випадків, шкідливі та небезпечні фактори, вплив яких спричинив настання страхового випадку. Особливу увагу приділив профілактиці та розслідуванню нещасних випадків на виробництві. Тут важливо проводити робочі наради, навчання, обмін досвідом.

Позитивний досвід з охорони праці є у медичних закладах області. Такі семінари-навчання сприяють його поширенню, інформують про нове в законодавстві, зосереджують увагу на важливих аспектах управління охороною праці.