Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Детальніше

27.06.2019

Книга про спортивну історію ІФНМУ

Викладач Івано-Франківського національного медичного університету, член профкому викладачів ІФНМУ, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Ярослав Остафійчук написав книгу про історію кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та фізичного виховання.

Понад 300 сторінок вмістили унікальні архівні матеріали, рідкісні фотографії та документи про понад 70-річну історію кафедри та розвиток фізичної культури і спорту в університеті. Тут зібрані усі викладачі і тренери, кращі спортсмени мед університету, історія видатних спортивних досягнень.

Ярослав Остафійчук працював над книгою близько трьох років у співавторстві з письменником Михайлом Шиптуром. Він по крихтах збирав інформацію в університетському архіві, спілкувався з колишніми працівниками кафедри та родичами тих, кого вже немає серед нас. Це дозволило йому зібрати інформацію про абсолютно всіх викладачів і навіть лаборантів, які працювали на кафедрі, починаючи з 1945 року. Усі вони є на сторінках книжки.

Більшість світлин, розміщених у книзі, — це роботи самого Ярослава Остафійчука. Він з дитинства захоплювався фотографією, і вже під час професійної діяльності десятиліттями фіксував спортивні події у медичному виші, а працює в ІФНМУ він вже 45 років. Починав головою інститутського спортивного клубу. Згодом після закінчення Тернопільського педагогічного університету його перевели на посаду викладача кафедри фізичного виховання, лікарського контролю та лікувально-фізичної культури.

«У книзі є унікальні фото і дійсно маловідомі факти, — розповідає Ярослав Остафійчук. — Так, мало-хто нині знає, що колись спорткомплекс університету знаходився у приміщенні нинішнього кафе «Наукове» по вулиці Низовій і там же, на площі нинішнього «Бастіону», відбувалися заняття з фізкультури медичного інституту. Так само свого часу в інституті розвивалися велоспорт, бокс, важка атлетика, зимові види спорту. Студенти-медики займалися альпінізмом і навіть здійснювали сходження на вершини Кавказу і Паміру».

Сам Ярослав Остафійчук постійно займається спортом, був залучений до проведення всіх спартакіад працівників охорони здоров’я.

Книга «Важкий шлях до Олімпу» не має аналогів в Україні. Днями її довгоочікуваний тираж прибув до Івано-Франківська.