Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Детальніше

14.05.2021

В Івано-Франківську відкрили відділення гормонозалежних пухлин у жінок

В КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради» відкрили відділення гормонозалежних пухлин у жінок.

Приміщення займає ціле крило на другому поверсі онкоцентру та розраховане на 45 ліжок. Тут зробили ремонт коридорів, палат, санітарних приміщень, оглядових кабінетів. Відділення обладнали всім необхідним для проведення лікування та догляду за пацієнтами різного рівня складності, у тому числі придбали сучасне стерилізаційний стерилізатор та нове обладнання для проведення біопсій. Палати розраховані на 2-3 пацієнти, є окремі покращеного перебування та для пільгових категорій, облаштовані зони для відпочинку пацієнтів та персоналу. На базі відділення працює кабінет фізичної та психологічної реабілітації.

Як зазначила завідувачка відділення Аліна Андріїв, тут займатимуться раком молочної залози і онкогінекологічними проблемами. Їх об’єднали, щоб можна було робити поєднані оперативні втручання.

У відділенні працює вісім лікарів, один професор, два кандидати наук та один аспірант.

За словами генерального директора Прикарпатського клінічного онкоцентру Володимира Романчука, таке відділення – принципово новий крок у діагностичній та лікувальній допомозі хворим на злоякісні новоутворення молочної залози та жіночих статевих органів. Ідея його створення з’явилася ще у 2019 році після стажувань у клініках Ізраїля, Німеччини та країн Прибалтики.

В Івано-Франківській області 40% вперше захворілих жінок – з патологією грудних залоз та онкогінекологією. Зараз на обліку перебуває 4300 жінок з раком молочної залози та 5000 з разом жіночих статевих органів. На базі відділення проводяться численні міжнародні клінічні дослідження, де пацієнти можуть безкоштовно отримати сучасне дороговартісне лікування. Впроваджено нові методики хірургічного лікування пацієнтів, зокрема органозберігання при патології грудної залози, онкопластичні операції, реконстурція грудної залози, лапароскопічні втручання на жіночих статевих органах, що дає можливість скорочувати час перебування та післяопераційну реабілітацію хворих, що значно покращує якість життя.