Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Детальніше

01.09.2021

Посвята в першокурсники в медичних навчальних закладах Прикарпаття

31 серпня на площі фортечної галереї «Бастіон» відбулася урочиста посвята студентів першого курсу Івано-Франківського національного медичного університету. 769 вчорашніх абітурієнтів офіційно стали студентами-медиками. Традиційно подія відбулась за участі представників ректорату, влади, духовенства.

З вітальним словом до учасників свята звернувся ректор ІФНМУ професор Микола Рожко.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків подякував викладачам університету і, як батько студента-медика, наголосив на високій якості освіти, яку дає франківський медуніверситет.

Асистент кафедри оториноларингології та офтальмології з курсом хірургії голови і шиї та соліст обласної філармонії Олександр Семчук виконав студентський гімн «Gaudeamus». Студент першого курсу Станіслав Шварговський зачитав обіцянку студента-медика.

За доброю традицією цьогорічні випускники передали своїм молодшим колегам книгу історії медичного університету. Кожен першокурсник отримав спеціальну схему розташування корпусів університету, яку підготували для них студенти члени редакції університетської газети «Ескулап-ІФ».

Після закінчення урочистої церемонії студенти розійшлися по аудиторіях, де для них відбулися настановчі лекції, під час яких їм розповіли про життя і навчання в університеті.

* * *

Напередодні 1 вересня – Дня знань, 31 серпня в Івано-Франківському медичному фаховому коледжі відбулася урочиста посвята в першокурсники. Проходила вона на подвір’ї перед коледжем у два потоки задля дотримання санітарно-епідемічної безпеки.

У цьому році на навчання в ІФМФК вступило 185 студентів за регіональним замовленням і 123 за контрактом.

Розпочалися урочистості з покладання квітів до пам’ятника Іванові Франку. Цей курс особливий – студентами стали у рік 30-ліття відновлення незалежності України, а завершуватимуть навчання у рік 85-ліття Івано-Франківського медичного фахового коледжу.

Рівно пів століття тому цей навчальний заклад закінчив теперішній директор ІФМФК Володимир Стасюк. Вітаючи першокурсників, він наголосив, що вони обрали найкращу професію і побажав, аби кожний день навчання в коледжі був наповнений радісною, приємною працею.

Вперше ті, хто став студентом, одягнули білі медичні халати – як символ майбутнього фаху. А ще завідувачки відділення загальноосвітньої підготовки Мирослава Вацеба, медсестринського відділення Олеся Сухоручко і фельдшерсько-акушерського відділення Альона Валовіна та представниці об’єднаного профкому викладачів і студентів коледжу Наталія Бобкович та Мар'яна Суслик передали першокурсникам символічні залікову книжку і студентський квиток. А кожний керівник групи підійшов до своїх студентів з цукерками на вишитому рушнику.

Того ж дня відбулися години спілкування студентів з керівниками груп та година спілкування директора ІФМФК Володимира Стасюка і заступниці директора з навчально-методичної роботи Олександри Воєводи з батьками.

* * *

1 вересня в Коломийському медичному коледжі відбулися урочистості до Дня знань, посвята першокурсників у студенти.

На святкову лінійку студенти нового набору вперше одягли білі халати і шапочки.

Після покладання квітів відбулася перша лекція у 2021-2022 навчальному році «Україна починається з тебе!».

В добру путь, першокурсники!