Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Семінар-навчання з питань охорони праці


28 січня 2010 р. було проведено семінар за участю фахівців територіального управління держгірпромнагляду по Івано-Франківській області, головного управління праці та соціального захисту фонду державного соціального страхування від нещасних випадків та відділу управління пожежного нагляду МНС в Івано-Франківській області.

В дальнійшому проведення таких семінарів та тренінгів з питань охорони праці заплановано не рідше двох разів на рік.

Для кожного працівника,що зайнятий у сфері суспільного виробництва,безпека праці - одне з найважливіших питань. Проте, за оцінками експертів ФПУ, керівництвом країни протягом 18 років питанням охорони праці уваги не приділяється. Належні,здорові і безпечні умови праці задекларовані лише на папері. Сьогодні в Україні не існує об’єктивної статистики про те,скільки ж людей працює на шкідливому для здоров’я виробництві,яким є реальний відсоток виробничого травматизму й скільки працівників отримали профзахворювання . Щороку на своїх робочих місцях гинуть понад 2 тисячі працюючих і до 23 тисяч отримують трудове каліцтво. Однак, з виробництвом пов’язують лише 44% смертельних випадків і 71% випадків травм. Ці цифри свідчать про те,що так звані “легкі” виробничі травми не розслідуються й ніде не враховуються. Відповідно тисячі потерпілих і родини загиблих залишаються соціально незахищеними.


Зокрема , в нашій державі щороку реєструється 18-19 тис. нещасних випадків. Рівень безпеки в сусідніх країнах в 2 рази вищий ніж у нас. Необхідно повернутись лицем до цієї проблеми,мобілізувати зусилля всіх 3-х сторін (держава,роботодавці,профспілки),посилити роль профспілок в питаннях контролю за додержанням законодавства про охорону праці.

Успіх будь-якої справи залежить ,насамперед, від наявності необхідної правової бази для вирішення питань. ФПУ ,її членські організації беруть активну участь в нормотворчому процесі з питань безпеки,гігієни праці ,виробничого середовища та здоров’я працюючих. За 2008- 2009роки фахівцями ФПУ було опрацьовано 53 нормативно-правових актів щодо питань охорони праці,а також подано цілий ряд пропозицій до різних урядових документів.

Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України розроблена Галузева програма поліпшення стану безпеки,гігієни праці та виробничого середовища на 2008-2012 роки.

Відповідно до Програми дій Професійної спілки працівників охорони здоров’я України на 2006-2010роки,затвердженої У-з’їздом Профспілки,питання здійснення громадського контролю за додержанням нормативних актів з охорони праці,необхідності запровадження статистики з виробничого травматизму та професійної захворюваності визначено основними завданнями діяльності Профспілки.

В штат ЦК Галузевої профспілки введено посаду Головного технічного інспектора праці. Затверджена і подається форма звіту профспілкової організації про стан охорони праці,травматизму та профзахворювань.

Вкрай незадовільно виділяються кошти на охорону праці. Громадський контроль з боку профспілкових організацій за додержанням вимог нормативних актів з охорони праці ведеться недостатньо,а часом і зовсім формально.

Чи існує в охороні здоров’я система управління охороною праці на рівні МОЗ України,управління охорони здоров’я облдержадміністрації,лікувально-профілактичних закладів. Однозначної відповіді дати неможна,по-скільки питання охорони праці в МОЗ України покладено на сектор інвестиційної політики,майнових відносин та охорони праці, а в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації на відділ технічного нагляду за капітальним ремонтом та експлуатацією будинків і споруд закладів охорони здоров’я.І тільки в штатах центральних районних лікарень,обласних і міських закладах охорони здоров’я при чисельності працюючих 101 і більше чоловік,передбачається посада з управління охороною праці – інженер по охороні праці і техніці безпеки.

Ухвалою спільного засідання Пленуму обкому профспілки і колегії головного управління охорони здоров’я обдержадміністрації прийнято рішення про проведення семінар-навчання за участю інженерів та відповідальних осіб з питань охорони праці лікувальних закладів області, головних лікарів та голів профспілкових комітетів.

Обласний комітет профспілки взяв на себе зобов’язання організувати даний семінар,а також забезпечити організацію роботи щодо здійснення аналізу стану охорони праці на кожному робочому місці,ведення моніторингу фактів травматизму і профзахворювань та здійснення контролю за додержанням норм законодавства про охорону праці. Вважаємо, що при взаєморозумінні і співпраці з боку головного управління охорони здоров’я та керівників лікувальних закладів ми зуміємо забезпечити на належному рівні діяльність служби охорони праці в закладах охорони здоров’я області, що позитивно відзначиться на стані здоров’я працюючих та підвищить безпеку праці на кожному робочому місці.