Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Законодавчі пропозиції профспілок

ЩОДО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ВІДРАХУВАННЯ ПРОФСПІЛКОВИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ БЮДЖЕТНОЇ СФЕРИ КОШТІВ НА КУЛЬТУРНО-МАСОВУ, ФІЗКУЛЬТУРНУ І ОЗДОРОВЧУ РОБОТУ

 З метою пошуку шляхів вирішення даної проблеми за ініціативи Голови профспілки працівників Національної академії наук України Широкова А.І. 1 та 17 квітня ц.р. було проведено наради, за участю представників всеукраїнських профспілок бюджетної сфери, на яких досягнуто домовленості щодо  необхідності внесення змін до ст. 44 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності".

На сьогодні первинні профспілкові організації бюджетної сфери стикнулись із значними труднощами щодо отримання від роботодавців коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу.

В рамках досягнутих домовленостей Широковим А.І. спільно з фахівцями апарату ФПУ було підготовлено проект Закону України  "Про внесення змін до Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" (щодо врегулювання проблеми відрахування профспілковим організаціям бюджетної сфери коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу). 

Даний проект Закону направлено керівникам всеукраїнських профспілок бюджетної сфери на узгодження.

Після узгодження проекту Закону з керівниками всеукраїнських профспілок бюджетної сфери його буде направлено на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці.

Чинна редакція

Редакція з урахуванням змін,

що пропонуються


Стаття 44. Відрахування коштів підприємствами, установами, організаціями первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу

Роботодавці зобов'язані відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, але не менше ніж 0,3 відсотка фонду оплати праці з віднесенням цих сум на валові витрати, а у бюджетній сфері - за рахунок виділення додаткових бюджетних асигнувань.

 


Стаття 44. Відрахування коштів підприємствами, установами, організаціями первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу

Роботодавці зобов'язані відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, але не менше ніж 0,3 відсотка фонду оплати праці з віднесенням цих сум на валові витрати, а у бюджетній сфері - за рахунок бюджетних асигнувань.